Nový ročník NHL byl odstartován v plném proudu! Všech jednatřicet klubů má za sebou již alespoň svůj zahajovací duel, fanoušci České republiky navíc mohli jeden z nich navštívit i v pátek v Praze, kde se odehrál duel mezi Flyers a Blackhawks. Na nějaké závěry je samozřejmě stále brzy, ovšem již z prvních utkání můžeme zanalyzovat dosavadní překvapení, zklamání a dovolit si předpovědět následující události, výsledky jednotlivých klubů v nejlepší hokejové lize světa.


ZAJÍMAVOST | 7. 10. 2019 | RONO

Pro jistotu zopakujeme, že jsme si vědomi toho, že nemáme stále za sebou ani první týden nové sezóny, tudíž se nedají dělat závěrečná hodnocení, nýbrž se pokusíme zanalyzovat a dle toho i předpovědět výsledky jednotlivých klubů v této sezóně.

TÝMY

Nemalým překvapením jsou jistě výsledky Buffala Sabres. Dva zápasy, dvě přesvědčivé výhry s Penguins a Devils. Vskutku přesvědčivé. Leckdo by mohl namítat, že Šavle zažily úspěšný start i vloni, aby se pak nedostali nakonec ani do vyřazovacích bojů. Zatímco ovšem vloni to bylo i díky nutné dávce štěstí, letos zatím je to rozhodně o vynikajících výkonech. CF/60: 67,38 ku CA/60: 39,80. Dosud nejlepší čísla v lize. Svoji střeleckou převahu navíc proměnily i ve velké šance, v nichž jsou zatím také nejlepší v rámci celé ligy spolu s Flyers a Golden Knights. Pokud vydrží Eichel i Dahlin zdraví po celý ročník, pak Sabres budou letos rozhodně bojovat o účast v play-off.

Leckdo mohl být překvapen prohrou Nashville Predators nad Detroitem Red Wings, pravdou však je, že Preds byli lepším týmem, akvizice Duchenea se zdá být velmi dobrou a Predátoři by opět neměli chybět na jaře v bojích o Stanleyův pohár. CF/60: 63,63 ku CA/60: 46.14. PDO: 96,83. Takové nízké (tedy nešťastné) číslo v PDO je téměř neudržitelné.

Velmi dobré čísla podle očekávání opět vykazují Boston Bruins, Carolina Hurricanes, Vegas Golden Knights či Washington Capitals. U všech těchto čtyřech celků bychom se velmi divili, kdyby nepostoupili opět do play-off. Pozitivní čísla podle očekávání vykazuje také Calgary Flames, jehož účast ve vyřazovacích bojích také očekáváme.

Jsou tu však další pozitivní překvapení, které jistě málokdo očekával. Zdá se totiž, že velký obrat ve výkonech nastal u Anaheimu Ducks i Los Angeles Kings. Oba celky v létě vyměnily své hlavní trenéry a na jejich hře je to znát. Kačeři pod Cody Eakinsem volí ofenzivní hru, při které sice i také riskují, ale pro fanoušky bude pohled na jejich hru po dlouhé době opět atraktivní. Kings možná tolik bavit nebudou, podle dosavadní přípravy a jednoho odehraného utkání, neboť volí defenzivnější styl, byť proti Oilers inkasovali hned šestkrát, což byla ovšem velká anomálie zapříčiněná také hvězdným Connorem McDavidem, který čtyřmi body v podstatě sám rozhodl zápas. U Ducks si dovolíme tvrdit, že letos budou dobrým celkem a mají velkou šanci na play-off. U Kings kvůli slabšímu ‘depth’ kádru to na vyřazovací boje nevidíme, ovšem nastavený směr je dobrý a rozhodně by neměli být v tabulkách tak nízko jako vloni.

Pokud si chcete vydělat peníze na pěkném kurzu, pak doporučujeme si počkat na to, až bude Vancouver Canucks čelit slabšímu celku, než jsou Flames. Kosatky i přes 2 prohry totiž odehrály velmi solidní zápasy (CF/60: 63,01 ku CA/60: 51,92), ovšem k jejich neštěstí se PDO zastavilo na nízkém čísle 94,18, což naprosto bezpochybně půjde velmi brzy jen a jen nahoru, což znamená i více vstřelených a méně inkasovaných gólů.

Špatné výkony dle očekávání dosud předvedly Columbus Blue Jackets i Detroit Red Wings, který sice své obě utkání vyhrál, ale jenom díky formě své první formace (PDO: 106,67), která je velmi těžko udržitelná. Modrokabátníci prostě a jednoduše doplácejí na ztrátu tří klíčových hráčů: Bobrovskyho, Duchenea a Panarina.

U koho jsou špatné výkony překvapením jsou Tampa Bay a San Jose. Tady očekáváme samozřejmě zlepšení v následujících zápasech, neboť jejich hráči dosud hrají těžko pod své možnosti. Na druhou stranu se ale nabízí otázka, zda už není na čase pouvažovat nad výměnou hlavních trenérů. Cooper, respektive De Boer ve svých pozicích působí už dlouho, systém letos zatím příliš nefunguje a největší hvězdy jakoby neměli motivaci se extra snažit. Někdy prostě se také situace stávají a i ti lepší kouči musí odejít. Pokud se oba týmy nerozhodnou k výměně na postě hlavního kouče, pak si dovolíme tvrdit, že ani Lightning ani Sharks letos Stanleyův pohár opět nezískají, byť na papíře patří mezi favority.

Edmonton Oilers má za sebou dvě výhry, předvádí o něco lepší výkony než vloni, ale opět je závislý na individualitách (čti McDavid a Draisaitl).

Dále si dovolíme prediktovat také to, že výsledky Rangers i Maple Leafs se zhorší. Tým okolo kapitána Johna Tavarese se do play-off dostane, tým z Manhattanu o něj možná bude bojovat do posledních kol.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *